Ognisko Miłości Łopoczno staż w Brangier foto 3

Staż formacyjny w Branguier we Francji

Chcemy podzielić się także wydarzeniami „ze świata Ognisk” (takimi jak staż formacyjny we francuskim Branguier), w których mamy swój udział poprzez posługę Beaty Kowalczyk z Ogniska Miłości w Łopocznie. Zapraszamy do lektury!

Z Łopoczna do Prowansji

Beata została posłana (na pół roku) przez Moderatora Foyer de Charité, bpa Michela Dubost, do jednej ze wspólnot we Francji, aby przynależeć do ekipy formacyjnej dla młodych członków Ognisk.

Ludzie z całego świata przybyli na staż formacyjny do Francji

W Formacji uczestniczy 29 osób z różnych Foyer: z Wietnamu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Burundi, Rwandy, Senegalu, Gany, Kamerunu, Republiki Demokratycznej Konga, Francji, Haiti i Kolumbii.

Wspólnota w Branguier powiększyła się o 35 osób.

Staż formacyjny w Branguier: Czas poznawania i umocnienia

Młodzi członkowie uczestniczą w zajęciach z psychologii, pedagogiki, katechetyki, teologii moralnej. Będą poznawać Pismo Święte, historię kościoła, historię Ognisk i życie Marty Robin. Każdego dnia towarzyszy im jedna myśl / zdanie z zapisków Marty, aby mogli wzrastać w powołaniu. Uczestnicy formacji tworzą fraternie / grupy, które wspólnie pracują, modlą się oraz przygotowują czas rekreacji i wypoczynku.